Skip to product information
1 of 5

Висококвалитетна Крема за Плочки

Висококвалитетна Крема за Плочки

⭐⭐⭐⭐⭐ 4.7/5
Regular price ден 499.00 MKD
Regular price ден 799.00 MKD Акција ден 499.00 MKD
Акција Цена

Вашето купатило/кујна ќе добие нов изглед !! 

Овој револуционерен филер за плочки ви овозможува брзо да добиете нов изглед на вашите плочки .
Нема повеќе неуредни алатки за поправка и купување нови плочки! 
Керамичките плочки се одлични, но стареењето може да го одземе добриот изглед на плочките.
 Ова Tile Gap Filler е доминантното полнење на празнините за плочки на пазарот  и ги полудува компаниите за подови од висока класа со својата разновидност и пристапна цена!  

КАРАКТЕРИСТИКИ:
 • 100% спремно за употреба соединение, само протресете за да се измешате и спремни сте.
 • Инјекциска смеса во бела боја - поправете ги и покријте ги сите оние стари  дамки од фугирање.
 • Погоден за секаков вид на подни/кујна/плочки од бања/
 • Обезбедува хидроизолација и заштита од габи/против мувла.
 • Го елиминира проблемот со тврдоглавата нечистотија помеѓу плочките.
 • Голем сад (280 ml) доволно за 60+ метри покривка.
КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
 • Исчистете ја плочката темелно и отстранете ја влагата темелно.
 • протресете го садот 20 секунди за да ја подготвите смесата за употреба.
 • Поставете ја млазницата на шишето помеѓу празнините на плочките и нежно притиснете го садот за да се повлече по линијата помеѓу плочката.
 • Лесно изгребете со сунѓер за да го изедначите слојот и отстранете го вишокот материјал.
 • Се суши додека облогата за реформа на плочките не е целосно цврста. (5-6 часа во зависност од околината)
 • Воздржете се од чистење на третираната површина со топла/топла вода 1 до 2 дена.
View full details