Skip to product information
1 of 6

Крема за испукани стопала(1+1ГРАТИС)

Крема за испукани стопала(1+1ГРАТИС)

⭐⭐⭐⭐⭐ 4.7/5
Regular price ден 569.00 MKD
Regular price ден 899.00 MKD Акција ден 569.00 MKD
Акција Цена
Дали имате проблем со сува и испукана кожа на петиците, стапалата, колената и лактите
Крема за омекнување на груба и испукана кожа на петиците – видливи резултати за само 7 дена.

Комбинацијата од 25% уреа и хидратантен комплекс интензивно ги ексфолира мртвите клетки, истовремено омекнувајќи, смирувајќи и зачувувајќи ја природната рамнотежа вода-липиди на новооткриената здрава кожа.

Првите ефекти се видливи само по 3 дена, а редовната употреба ги прави потпетиците мазни и нежни.

Може да се користи и за груба кожа на лактите и колената. Производот е погоден за дијабетичари, хипоалергичен и не содржи парабени.

Погоден за:
сува и испукана кожа на петиците, стапалата, лактите и колената

Дејство:
Ефикасно го ексфолира мртвиот слој на клетки
Брзо ја омекнува сувата и груба кожа
Хидрира длабоко и смирува
Ги задржува природнуит водено- липиден баланс на кожата

Како да се користи
Нанесете на измиена и исушена кожа еднаш или два пати на ден. За да се забрза акцијата, петиците се истругаат со пемза или турпија за време на бањање.

За уште побрз резултат, носете памучни чорапи ноќе.
View full details